Ženu, kterou policie viní z těžkého ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby, vzal v pondělí soud do vazby. Učinil tak proto, že by se žena mohla vyhýbat trestnímu stíhání. "Druhým důvodem vazby je to, že by mohla v trestné činnosti pokračovat," řekla mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Obviněné v případě odsouzení při současné kvalifikaci jejího jednání hrozí až 12 let vězení.

"Předběžné závěry pitvy vylučují, že by jednání matky zavinilo smrt dítěte ve smyslu, že by ho chtěla usmrtit," řekl krajský státní zástupce Milan Šimek. "Matka připustila, že ho po dobu několik týdnů nepřiměřeně bila. Na těle zemřelého chlapce jsou známky násilí," uvedl státní zástupce. V současném stadiu vyšetřování podle něj nelze určit, zda týrání mělo souvislost s úmrtím dítěte. Zjištění motivu jednání obviněné bude předmětem dalšího vyšetřování a znaleckého posuzování.

Žena policii v pátek po poledni ohlásila, že jejího syna unesl z kočárku před domem neznámý muž. Policisté událost nejprve vyšetřovali jako únos. Při následné rozsáhlé pátrací akci členové horské služby se psy nalezli po třech hodinách pátrání tělo dítěte u lyžařského vleku v nedalekém lese. Podle Šimka žena potvrdila, že si verzi s únosem vymyslela.

Vedle kojence žena vychovávala ještě staršího syna. "U něho nebylo zjištěno, že by mu jakkoliv ubližovala," uvedl Šimek. Nejstarší syn ženy již vyrůstal jinde u svého otce.