O rozsudku, který je již pravomocný a padl před několika dny, informovala Právo ve čtvrtek mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Böhmová. Tomáš Klos původně dostal za těžké ublížení z nedbalosti jeden rok vězení s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Díky svému odvolání dosáhl zmírnění na pět měsíců s odkladem na jeden rok.

Původně byla obžalovaná i jeho manželka, které dům patří. Okresní soud ji ale zprostil viny. Státní zástupce se proti zproštění odvolal, ale jak potvrdila mluvčí odvolací soudu, odvolání bylo zamítnuto. Podle soudců byla mezi oběma manželi jednoznačná dohoda, že o nemovitost se měl starat muž.

Událost se stala v ulici Přemyslovců v Ostravě-Mariánských Horách. V okamžiku, kdy kolem domu procházela čtyřicetiletá žena se dvěma dětmi, spadl ze střechy led na pětiletou dívku. Záchranáři dítě oživovali několik desítek minut, dva týdny pak nebylo jisté, zda vůbec přežije.

Dodnes dívenka nepoznává obrázky, má problémy s pohyblivostí a je odkázána na pomoc rodičů. Obžalovaný Klos se u soudu hájil, že se o dům řádně staral, což potvrdila i celá řada svědků. Podle soudů ale přesto nese za zranění odpovědnost. „Nemůžu být 24 hodin na střeše, to přece nejde,“ hájil se obžalovaný.