„Mladík s policisty spolupracoval a svého jednání velmi litoval, přesto ho policie obvinila z neoprávněného užívání cizí věci a pokusu krádeže spáchané ve spolupachatelství, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct měsíců,“ řekla mluvčí policie Hana Klečalová.

Na jednu ze svých výprav se vydal v pátek 27. ledna večer do ulic Na Jihu a Přátelství, kde se marně pokoušel otevřít dva favority a dvě stodvacítky. Štěstí mu přálo až v Hofmanově ulici, kde se dostal do vozidla Škoda Favorit, se kterým odjel za svými kamarády do Vysokého Veselí. Poté pokračoval do Češova, kde však cestou zapadl, a tak nechal favorita svému osudu.

Druhý den ráno upozornil policisty na opuštěné vozidlo náhodný kolemjdoucí. Muži zákona pak zkontaktovali majitele, kterému vůz předali. Stopy, které na místě zajistili, je dovedly až k mladíkovi. Ten pak v pondělí 30. ledna ráno zpytoval své svědomí na policejní služebně v Jičíně, kde sliboval, že už nikdy krást nebude. Slib mu ovšem vydržel jen několik hodin.

Večer se totiž s dalšími dvěma kamarády pokusil vloupat do opuštěného statku v Chyjicích. Při "práci" na sebe upozornili majitele objektu, který vše oznámil na linku tísňového volání 158. Mladík s jedním z kamarádů utekl přes pole domů, třetího, který rychle nasedl do škodovky, s níž všichni přijeli, pronásledovali policisté až do Střevače, kde ho zadrželi, a poté převezli na policejní služebnu. Tam nakonec skončili i jeho dva kumpáni. A tak mladík během jediného dne podruhé policistům sliboval, že už bude hodný a už opravdu krást nebude.

Mimo jiné se kriminalistům svěřil, že se týden předtím pokusil ve Vysokém Veselí odcizit stodvacítku. Otevřel dveře, sedl za volant a začal startovat. Ač se snažil sebevíc, motor ne a ne naskočit. Nedalo mu to a šel se podívat, kde je závada. Po otevření víka od motoru okamžitě pochopil, auto totiž žádný motor nemělo.