Poté, co se před soudem projednávala rozsáhlá, především SMS korespondence mezi Ingrem a jeho ženou, ukázala předsedkyně senátu Dana Kancírová i dva nože, které se na místě tragédie našly.

Soud také nechal přehrát telefonní rozhovor mezi mužem, který volal záchranáře na lince 155. "Rychle... pobodaná žena... na pokraji smrti...," zaznělo mimo jiné z reproduktoru. Když se operátorka volajícího ptala, odkud volá, uvedl adresu Zázmolí 16.

Poté se zřetelně ozvala otázka: „Kdo ji pobodal?“ a po poněkud delší pauze se ozvala odpověď: „Já.“komunikace volajícího a záchranné služby

Poté volající muž sdělil, že žena byla pobodaná. Na dotaz, odkud krvácí, odpověděl: "Z břicha, hrudníku, odevšad..." Poté se zřetelně ozvala otázka: "Kdo ji pobodal?" Po poněkud delší pauze se ozvala odpověď: "Já."

"Jak se jmenujete?" zněla poslední otázka operátorky. Odpověď: "Boris." Poté následoval další záznam, ve kterém popisuje situaci na místě činu lékařka výjezdového záchranářského vozu.

Po přehrání zvukového záznamu Ingr soudu opět řekl, že si na nic z toho nepamatuje. "Nevím ani, že jsem volal záchranku," uvedl.

Poté již soudkyně četla záznam další korespondence, kterou již Ingr vedl z nemocničního oddělení vazební nemocnice a která se týkala především finančních a jiných organizačních záležitostí. V jedné ze zpráv adresátovi doslova uvádí: "Vydržte prosím se soudy do soudu."

Přiznal průměrný příjem osmdesát tisíc korun

Obžalovaný se ve výpovědi podrobně zabývá detaily výpovědí jednotlivých svědků, včetně rozebírání postav z knih své zavražděné manželky, stavem rodinných financí a dalších záležitostí. Dokladoval také své příjmy, zřejmě aby mohl prokázat svoji finanční nezávislost na manželce.

"Moje průměrné příjmy, které mohu dokladovat, se pohybovaly kolem osmdesáti tisíc," uvedl Ingr. Zároveň také rozporoval jednu z výpovědí, podle které se měl vloupat do domu, kde již s manželkou nebyl. "Stále jsem tam měl sídlo své firmy," vysvětlil.

Hajzle, zničils život celé rodině, vrahu.otec zavražděné ženy

Jednání a jeho výpovědi sleduje také Gustav Urbánek, otec zavražděné spisovatelky, který Borise Ingra uvítal na dvoře soudu, ve chvíli, kdy jej přiváděla eskorta slovy: "Hajzle, zničils život celé rodině, vrahu." Urbánek se už dříve vyjádřil, že v případě prokázání viny by měl Ingr dostat takový trest, "aby už nemohl nikdy nikomu z rodiny ubližovat".

K vraždě Monyové, která je autorkou tří desítek komerčně úspěšných knih, došlo loni 3. srpna. Žena byla ubodána ve svém domě.