„Krátce po zveřejnění jeho fotografie v médiích se přihlásil svědek, který přivedl policii na stopu podezřelého,“ řekla Právu teplická policejní mluvčí Ilona Novotná s tím, že muž skončil v policejní cele a velmi pravděpodobně bude podán návrh na vzetí do vazby.

Hetfleiš páchal podvodnou činnost dva a půl roku. Na internetu „obchodoval“ tak, že kupoval a nabízel různé zboží, zvláště herní konzole, mobilní telefony a příslušenství.

„Od kupujícího si nechá poslat peníze, po jejich obdržení mu ale zboží nezašle, peníze si nechá a dál již nekomunikuje. Zboží také kupoval. E-mailem zaslal v příloze falešný doklad o zaplacení zboží. Peníze však nikdy neodeslal,“ připomněla Novotná.

Podezřelý se pohyboval po celém území České republiky. S policisty přitom komunikoval přes Facebook. „Hraje si s námi,“ připustil na pondělní tiskové konferenci kriminalista. To zdaleka netušil, že záhy po zveřejnění případu bude hlavní aktér případu zadržen. Hetflejšovi hrozí nyní za podvod až pětiletý pobyt ve vězení.