Ve středu oznámila 52letá žena táborským kriminalistům, že byla před více než dvaceti lety znásilněna ve svém tehdejším bytě. Pachatelem byl podle ní bratr jejího souseda. Žena v té době měla malou dceru, která si hrávala se sousedovými dětmi.

Aby se muž dostal k ženě do bytu, vymyslel si, že si její dcera v bratrově bytě zapomněla hračku. Žena muže nejdřív odbyla s tím, že stačí hračku donést druhý den. Po delším přemlouvání však dveře otevřela a toho pachatel ihned využil.

„Vrhnul se na ni, chytil ji, zatlačil ji do obývacího pokoje a povalil na zem. Poté ji přes její odpor znásilnil. Po vykonání soulože byt opustil. Od té doby s pachatelem v kontaktu nebyla,“ řekla mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

Znásilněná žena se rozhodla, že o tom nikomu neřekne. Až po více než dvaceti letech se o této události zmínila před pracovnicí jednoho úřadu, která ji přemluvila, aby věc oznámila na policii. Kriminalisté v současné době případ prověřují.

„Protože od uplynutí skutku uběhlo více než dvacet let, tím pádem je trestní stíhání promlčeno, bude případ v souladu s trestním řádem odložen,“ doplnila mluvčí.