„Osobní automobil vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a zřejmě nedal přednost kamiónu, přijíždějícímu od Chlumce nad Cidlinou směrem na Hradec Králové. Kamión se po střetu převrátil na bok do pravého příkopu a zavalil osobní automobil,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

 

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Dodala, že s vážným zraněním byl do hradecké nemocnice po vyproštění převezen i druhý cestující ze Škody Fabie. Je jím devětadvacetiletý muž. "Policie zatím neví, kdo osobní automobil řídil, to ukáže až vyšetřování,“ upozornila Ježková.

Kromě oběti na životě a vážného zranění jsou výsledkem střetu vozidel i miliónové škody. Kamion totiž převážel nové vozy BMW. Teprve další šetření ukáže, nakolik jsou poškozeny. Po nehodě byl tento úsek silnice průjezdný kyvadlově.

 

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Zraněný muž v nemocnici je v kritickém stavu. Polský řidič kamiónu utrpěl lehké zranění. Z důvodu odstraňování následků nehody je v těchto chvílích silnice č. 11 v obou směrech uzavřena a objízdná trasa vede směrem na obec Roudnici,“ doplnila mluvčí policie Iva Kormošová s tím, že policisté nadále šetří okolnosti tragické nehody.

 

FOTO: Jiří Bednář, Právo

 

FOTO: Jiří Bednář, Právo