„K incidentu došlo v pátek kolem půlnoci v Kralovické ulici. Dvojice pachatelů rozbila okno u vozidla Citroen Saxo a dostala se dovnitř. V tu chvíli kolem procházela policistka ve svém volnu a všimla si jich. Ihned se prokázala služebním průkazem a vyzvala muže se ženou, aby z auta vystoupili. Ti výzvy uposlechli, ale pak začali policistce sprostě nadávat a praštili ji do obličeje. Z místa potom chtěli odejít,“ popisovala začátek incidentu policejní mluvčí Martina Korandová.

Jenže policistka se jim v odchodu snažila zabránit. „Agresorka reagovala tak, že policistku chytila za vlasy a smýkala s ní po zemi. Pak ji kopala do celého těla i do hlavy. Mezitím přispěchal policistce na pomoc její manžel, na kterého hned zaútočil komplic ženy. Do rvačky se zapojila ještě jedna svědkyně, kterou útočnice také zkopala,“ líčila Korandová dramatické okamžiky.

Útočníci se pak dali na útěk. „Mezitím na místo dorazili policisté i strážníci, kteří 20letou ženu a o pět let staršího muže zadrželi. Byli obvinění z násilí proti úřední osobě, pokusu krádeže, výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví,“ uzavřela Korandová.