Podle nové obžaloby, která v pátek přivedla Dostála před brněnský soud, muž znásilnil před třemi lety svoji známou. Měl ji pozvat k sobě do bytu a navrhnout, aby si vyzkoušela jeho nová pouta. Žena se nechala spoutat, Dostál pak ale prý využil její bezbrannosti, vysvlekl ji a znásilnil. Jenže soud výpovědi ženy neuvěřil a Dostála obžaloby z tohoto skutku zprostil.

„Nepodařilo se beze vší pochybnosti prokázat, že by se čin skutečně stal,“ prohlásila soudkyně Dana Kancírová k osvobozujícímu verdiktu.

Podle státní zástupkyně Zuzany Zámoravcové ale Dostál skutečně útočil. „Soud nepovolil oddělený výslech, takže žena musela vypovídat před panem obžalovaným, není se proto čemu divit, že byla ve špatném psychickém stavu. Navíc podle znalců má nižší intelektové schopnosti a nebyla by schopna takové obvinění vykonstruovat,“ upozornila žalobkyně.

Zaútočil na šest dívek

Dostál loni od května do června v Brně zaútočil na šest dívenek. Vždy si je vyhlédl před domem, pak se za nimi s nožem v ruce natlačil do prostoru schránek nebo do výtahu a tam je znásilnil. Jedna z jeho obětí utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu a další se dodnes bojí samy chodit venku. Znalci Dostála označili za agresivně sadistického pedofila, jehož pobyt na svobodě je velmi nebezpečný. I proto mu soud uložil ochranné sexuologické léčení.

Sám Dostál ale celou dobu tvrdil, že je naprosto nevinný a žádné z dívek prý nezkřivil ani vlásek. „Nic jsem neudělal. Mě zajímá jen moje přítelkyně. Cítím s těmi napadenými, taky se mi nelíbí, když se ubližuje malým dětem, ale já jsem inteligentní člověk s dobrým chováním,“ tvrdil u soudu.

Protože se státní zástupkyně v pátek na místě odvolala, bude se případem zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci.