„Probral se z bezvědomí a je mimo ohrožení života,“ řekla Právu mluvčí nemocnice Martina Štanclová. „Dnes ještě zůstane na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, zítra se uvidí, zda bude přeložen na jiné oddělení nebo propuštěn do domácí péče. Záleží, jak na tom bude,“ podotkla mluvčí.

Muže, který se zřejmě otrávil větším množstvím léků, policie už vyslechla. „Výslech se konal dnes,“ potvrdila Právu Štanclová.

Video

Střelba v pražských Pitkovicích (Novinky.cz)

Do jaké míry však jeho svědectví přispělo k objasnění nedělního dramatu, nechce policie zatím prozrazovat. „Čekáme na posudky, žádnou další informaci ke zveřejnění vyšetřovatelé zatím neuvolnili,“ řekla pouze mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Motiv činu tak zůstává nadále nejasný stejně jako možnost, že se na tragédii podílel někdo další.

Dvojici mužů, z nichž jeden byl zastřelen a druhý ležel nezraněn v bezvědomí vedle něj, nalezli policisté v neděli v poledne v domě ve Strakošové ulici v pražských Pitkovicích. Oběma je 32 let a v domě neměl údajně ani jeden z nich bydlet. Prvotní informace, že šlo o bratry, policie už o víkendu dementovala.