V osobním autě přežil pouze osmadvacetiletý spolujezdec, jehož záchranka převezla s vážným zraněním do nemocnice. „Po převozu šel okamžitě na operační sál," řekla ČTK mluvčí zdravotnických záchranářů Anna Krempová. Podle lékařů je muž po operaci a jeho stav je stabilizovaný.

Osobní automobil po tragické nehodě.

Osobní automobil po tragické nehodě

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Přesné okolnosti tragédie jsou stále v šetření policie, ale podle jednoho ze svědků se před mírnou levotočivou zatáčkou předjížděly dva polské kamióny, jedoucí na Chlumec. Felicie jela v protisměru, jeden z kamiónů se chtěl srážce vyhnout sjetím do příkopu, ale střetu už se mu zabránit nepodařilo.

Vrak zdemolovaného vozu.

Vrak zdemolovaného vozu

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Policie však pracuje i s verzí, podle níž řidič felicie na mokré vozovce a při nadměrné rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou, dostal se částečně do protisměru, pak do kontaktu s boční stranou protijedoucího kamiónu a následně došlo ke střetu s dalším kamiónem.

Vrak zdemolovaného vozu.

Vrak zdemolovaného vozu

FOTO: Jiří Bednář, Právo

„Situaci zkoumá znalec z oboru silniční dopravy. Pokud by se našel svědek, který by mohl pomoci při vyšetřování, nechť zavolá na linku 158,“ řekla mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Mapy.cz

„Řidiči kamiónů, oba cizinci ve věku 35 a 27 let, vyvázli bez zranění a dechová zkouška na alkohol u nich byla negativní,“ dodala mluvčí. Celkovou hmotnou škodu policisté odhadli na 900 tisíc korun, komunikace byla uzavřena do odpoledních hodin a doprava byla odváděna přes okolní obce na dálnici D11. Provoz byl obnoven po půl čtvrté.

FOTO: ČTK