V osobním autě přežil pouze osmadvacetiletý spolujezdec, jehož záchranka převezla s vážným zraněním do nemocnice. „Po převozu šel okamžitě na operační sál," řekla ČTK mluvčí zdravotnických záchranářů Anna Krempová. Podle lékařů je muž po operaci a jeho stav je stabilizovaný.

Osobní automobil po tragické nehodě.

Osobní automobil po tragické nehodě

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Přesné okolnosti tragédie jsou stále v šetření policie, ale podle jednoho ze svědků se před mírnou levotočivou zatáčkou předjížděly dva polské kamióny, jedoucí na Chlumec. Felicie jela v protisměru, jeden z kamiónů se chtěl srážce vyhnout sjetím do příkopu, ale střetu už se mu zabránit nepodařilo.

Vrak zdemolovaného vozu.

Vrak zdemolovaného vozu

FOTO: Jiří Bednář, Právo

Policie však pracuje i s verzí, podle níž řidič felicie na mokré vozovce a při nadměrné rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou, dostal se částečně do protisměru, pak do kontaktu s boční stranou protijedoucího kamiónu a následně došlo ke střetu s dalším kamiónem.

Vrak zdemolovaného vozu.

Vrak zdemolovaného vozu

FOTO: Jiří Bednář, Právo

„Situaci zkoumá znalec z oboru silniční dopravy. Pokud by se našel svědek, který by mohl pomoci při vyšetřování, nechť zavolá na linku 158,“ řekla mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

„Řidiči kamiónů, oba cizinci ve věku 35 a 27 let, vyvázli bez zranění a dechová zkouška na alkohol u nich byla negativní,“ dodala mluvčí. Celkovou hmotnou škodu policisté odhadli na 900 tisíc korun, komunikace byla uzavřena do odpoledních hodin a doprava byla odváděna přes okolní obce na dálnici D11. Provoz byl obnoven po půl čtvrté.

FOTO: ČTK