„K události došlo 29. května. Krátce po osmé hodině ráno vešel jeden z mužů do herny, maskovaný žlutým šátkem, kšiltovkou a černými slunečními brýlemi. S pistolí v ruce na všechny zakřičel, aby si lehli na zem a po servírce chtěl peníze z trezoru. Igelitovou tašku, do které mu žena peníze složila, si přinesl sám,“ uvedla mluvčí zlínského krajského policejního ředitelství Jana Bartíková.

Druhý pachatel seděl připravený v nastartovaném autě poblíž provozovny a čekal na komplice. Ten před odchodem z herny ještě spoutal barmance ruce kovovými pouty. Na hosty ještě zakřičel, že pokud vstanou, tak je zastřelí a z místa odešel.

Policisté nebezpečné loupežné přepadení důkladně vyšetřovali. Stopy je nakonec přivedly k dvěma kamarádům starým dvaadvacet a šestadvacet let. Ti sice nejdřív všechno zapírali, nakonec se ale k přepadení přiznali.

„Prý byli ve finanční tísni a takto si chtěli pomoci. Jeden obstaral oblečení, druhý plynovou pistoli a pouta. Inspirovali se prý z loupeží, které vídají v televizi. Po akci se jeden z mužů vrátil do práce, protože měl zrovna směnu, ze které nepozorovaně odešel. O lup se později podělili na hřbitově.

Pachatelé skončili v celách. Hrozí jim až desetileté vězení.