Na začátku července zastavil ve vozidle Škoda Octavia modré barvy na Karlově náměstí, kde nabídl pětačtyřicetileté ženě, že ji sveze. Ta se s mužem ve vozidle začala bavit. Poté, co vyjeli na okraj Prahy, došlo také na intimnější záležitosti.

„Muž najednou nečekaně vystoupil z vozidla. To obešel, otevřel dveře a ženu vytáhl z vozidla. Začal ji pěstí bít do obličeje, tahat po zemi, vyhrožovat násilím a posléze i smrtí. Po brutálním napadení nasedl do vozidla a to uzavřel, aby se nemohla dostat ke svým věcem,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Pachatel z místa odjel a ukradl ženě veškeré osobní věci za deset tisíc korun. Žena na místě zůstala ležet bez oblečení.

„Muž svým jednáním způsobil ženě hematomy v oblasti horní části zad a několik tržných ran na těle. Toho samého činu se dopustil již před měsícem, kdy obdobným způsobem další ženu napadl a oloupil. Kriminalisté nevylučují, že se tento pachatel tohoto jednání dopustil již dříve,“ doplnila Kropáčová.

Kriminalisté dohledali záběry, kde žena nasedá do vozidla a to ji odváží pryč. Našli i další záznam, kde je muž zachycen při placení na benzinové čerpací stanici.

Hledanému muži je přibližně 30 let, je 180 cm vysoký, má štíhlou postavu a oholenou hlavu. Na sobě měl bílé triko, světlé kalhoty a sportovní boty. Svědci mohou informace oznámit na lince 158.