„Incident se stal ve Fryštáku kolem deváté hodiny večer. Jedna paní z okna svého domu uviděla, že auto, které jelo po silnici, najelo na kanál a uvolnilo jeho poklop. Když její syn pak šel ven, aby poklop z bezpečnostních důvodů vrátil, uslyšel z něj sténání. Do kanálu totiž mezitím spadl třiadvacetiletý muž,“ popsala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR ve Zlíně Jana Bartíková.

FOTO: HZS Zlínského kraje, Právo

Muž byl poněkud opilý a nevšiml si díry v zemi. Navíc ale odmítal i pomoc záchranářů. „Komunikace s ním byla velmi obtížná, muž nadýchal 1,31 promile. Navíc byl z větší části ponořený ve vodě. Sám by se ven v tom stavu nedostal,“ okomentoval situaci zasahující policista. Hlídka musela nejprve odstranit těžký poklop, který byl zaklíněný v otvoru kanálu.

Tělo muže zablokovalo odtok kanalizace a stoupající hladina z vydatného večerního deště začala stoupat.mluvčí hasičů

„Muž zdravotníkům vyhrožoval ublížením a opakoval, že nechce vylézt. Záchranáři se však obávali o jeho zdraví, neboť nebylo vyloučeno zranění, ovlivnění omamnými látkami nebo nadýchání nebezpečných látek z kanalizace,“ doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

FOTO: HZS Zlínského kraje, Právo

„Po beznadějném pětatřicetiminutovém přemlouvání začala být situace neúnosná. Mladý muž nereagoval na výzvy policistů, na domluvy zdravotníků, ani hasičů. Tělo muže zablokovalo odtok kanalizace a stoupající hladina z vydatného večerního deště začala stoupat. Muž začal být agresivnější a bylo nutné rychle jednat,“ řekl Mitáček.

FOTO: HZS Zlínského kraje, Právo

Jeden z policistů nakonec vlezl dovnitř. Teprve pak se muže podařilo za asistence hasičů a lékaře vytáhnout. Opilec se bránil a byl rozhodnutý v kanále přespat. Že by se mohl utopit, nebo že by nad ním jezdila auta, ho v tu chvíli nezajímalo.

FOTO: HZS Zlínského kraje, Právo

Lékařka rychlé záchranné služby rozhodla o tom, že opilý muž bude převezen na kroměřížskou záchytku. Policisté ho zabalili do izotermické fólie, aby se nenachladil, a eskortovali ho do léčebny.

FOTO: HZS Zlínského kraje, Právo

„V autě se pak asi po dvaceti minutách muž poněkud rozebral, a když mu policisté popsali, co se stalo, omlouval se a děkoval jim za to, že mu pravděpodobně zachránili život,“ doplnila Bartíková.