Policisté podle mluvčího nehodu vyšetřovali jako usmrcení z nedbalosti, kterého se dopustila osmačtyřicetiletá řidička. "Trestní stíhání je nepřípustné, neboť jde o osobu, která zemřela," uvedl mluvčí.

Příčinu tragické nehody se pokoušeli odborníci zjistit pomocí simulace. Využili přitom záběrů z policejního vrtulníku i výsledku vyšetřování z místa nehody. Vycházeli také z výsledků pitvy jednotlivých účastníků nehody.

Alkohol před jízdou nepila

Vyšetřovatel již dříve uvedl, že alkohol u řidičky, která nehodu způsobila, nebyl zjištěn. Policisté také informovali, že řidička osobního BMW jela podle svědků výrazně vyšší rychlostí, než směla. Její auto nezanechalo ani brzdnou stopu, technickou závadu odborníci na místě vyloučili.

Tragická nehoda u Prostějova si vyžádala šest mrtvých

Nehoda se stala zhruba 200 metrů od obchodního domu Kaufland směrem na Brno na rychlostní silnici R46 u Prostějova. Řidička původem z Ukrajiny, která jela od Brna na Olomouc, z dosud nezjištěných příčin vjela se svým BMW do protisměru, kde se čelně srazila s osobním vozidlem Škoda Felicia.

Nebezpečná silnice

S řidičkou, která měla trvalý pobyt v Rozvadově, na místě zahynul jednačtyřicetiletý Němec. Druhý vůz řídil dvaašedesátiletý Čech. S ním cestovala rodina z Panamy. Muži bylo 40 let, na místě zemřela také třiačtyřicetiletá matka s jedenáctiletou dcerou. Ihned při nehodě zemřeli čtyři lidé, další dva se pokoušeli záchranáři resuscitovat, ale bezvýsledně.

Rychlostní komunikaci u Prostějova již dříve označili odborníci za nebezpečnou. Například loni se zde odehrála pětina všech dopravních nehod na Prostějovsku.

Tragická nehoda se v této části rychlostní komunikace stala také v září 2006. Pět Poláků tehdy zahynulo při srážce jejich osobního vozu s kamiónem, který stál v odstavném pruhu.