Případ se stal v jedné vesnici na Bruntálsku. „Policisté přijali oznámení o napadení nezletilých dětí v noci. Na místě nalezli dvě zraněné děti a jejich matku. Záchranáři převezli zraněné do nemocnice,“ uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská. Chlapci je sedm let, dívka je o rok starší.

Podle ní už policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z dvojnásobného pokusu vraždy. „Podle dosavadních informací se ho měla dopustit matka dětí. Měla je napadnout nožem a způsobit jim zranění. Poté zřejmě zranila i sebe,“ popsala mluvčí s tím, že vyšetřování je v samotném počátku.

Policejní experti stále pracují na místě činu, kde například zajišťují řadu stop. To, zda žena útočila nožem, který policisté našli, vyvrátí či potvrdí expertíza. Policie v tuto chvíli nechce k případu více informací sdělovat.

Pacienti byli nejprve převezeni na urgentní příjem nemocnice v Krnově. V ranních hodinách pak byly obě děti letecky přepraveny do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Chlapce ve vážném stavu, který byl připojen k umělé plicní ventilaci, jsme předali do péče ostravských lékařů v půl osmé. Po poledni vzlétli letečtí záchranáři znovu, aby do fakultní nemocnice transportovali i druhé z vážně zraněných dětí, dívku.“

Vážná zranění

Záchranáři se o třech pobodaných pacientech dozvěděli krátce po půl třetí v noci. „Všichni tři byli v době zásahu při vědomí, utrpěli však vážná zranění. Lékařka zjistila poranění na více částech těla, a to řezného a bodného charakteru,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že se jednalo o pětatřicetiletou ženu a chlapce a dívku školního věku.

"Obě děti jsou v umělém spánku, na další prognózy si musíme počkat,“ sdělil mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Mediální zástupce nemocnice Eva Kijonková Právu řekla, že chlapec byl do fakultní nemocnice s velmi vážným poraněním hrudníku transportován ihned po zajištění základních životních funkcí. „

Dívenka má řezné i bodnou ránu, byla stabilizovaná, ale protože se objevily komplikace, byla také odeslána do nemocnice v Ostravě-Porubě,“ doplnila Kijonková s tím, že matka obou dětí je i nadále hospitalizována na chirurgickém oddělení krnovské nemocnice. „Není v bezprostředním ohrožení života, hůře je na tom po psychické než fyzické stránce,“ naznačila.