Státní zástupce Petr Žižka mladou prostitutku obžaloval z toho, že loni 16. září po osmé hodině ráno v Night Clubu 2001 zaútočila po předchozí hádce a rvačce na majitelku podniku zezadu nožem a opakovaně ji bodla kuchyňským nožem do pravé strany hrudníku. Napadená po převozu do nemocnice zemřela.

Spor měl vzniknout kvůli penězům za noční práci v klubu. "Nechtěla jsem ji zabít, chtěla jsem jí jen ublížit. Lituji toho, co se stalo,“ řekla před soudem Hrabcová. Jedna ze svědkyň, také prostitutka, u soudu vypověděla, že svůj atak obžalovaná doprovodila slovy: „Chcípni kurvo“.

Předseda trestního senátu Daniel Prouza v odůvodnění rozsudku konstatoval, že šlo o zákeřný útok. „Přistupuje zezadu, nůž není vidět, takže se poškozená nemůže jakkoli bránit. I přes podprůměrné IQ je jasné, že ví, kam bodá. Do míst, kde jsou životně důležité orgány,“ zdůraznil předseda senátu.

Znalci z oboru zdravotnictví a soudního lékařství potvrdili, že zraněné ženě nemohla život zachránit ani okamžitá specializovaná lékařská péče.

Rozsudek dosud není pravomocný. Hrabcová si stejně jako státní zástupce ponechala zákonnou lhůtu pro podání odvolání.