„Co by to stálo?“ ptal se špatnou češtinou policisty 34letý cizinec, když s ním muž zákona začal řešit jeho prohřešky. Podle policistů muž pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu.

Ta se stala po druhé hodině odpoledne v Praze 10 na parkovišti v Hornoměcholupské ulici. Řidič chrysleru při parkovacím manévru naboural do Nissanu Micra, který řídila 47letá žena. Podle svědků byl evidentně pod vlivem alkoholu a z místa ujel.

Řidič nabízel několikatisícový úplatek

Policisté ho podle popisu od nabourané ženy vypátrali v nedaleké ulici. Jeho vůz měl poškozenou přední část, odpovídal popisu a muž byl na první pohled pod vlivem alkoholu. Při vystupování z vozu vrávoral, téměř upadl a jen stěží držel stabilitu. Svou totožnost prokázal cestovním pasem.

„Jednalo se o čtyřiatřicetiletého bulharsky hovořícího muže, který se nejprve odmítal podrobit orientační dechové zkoušce a navíc policistům opakovaně nabízel úplatek ve výši několika tisíc korun. Ti samozřejmě odmítli a z celého jednání pořídili videozáznam,“ řekla mluvčí policie Eva Miklíková.

Dopravní policisté u něj nakonec naměřili 3,3 promile. Po vystřízlivění na záchytné stanici byl obviněn z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šest let za mřížemi. Stíhán je ale prozatím na svobodě.