Rozsudek není pravomocný, mladík se na místě proti němu odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Podle obžaloby mladík věděl, kudy 18letá dívka chodí do školy a po setkání ji vylákal pod záminkou předání neupřesněné věci pro její spolužačky na nedalekou mýtinu. Tam jí prý se slovy „chcípni děvko“ napadl a začal rdousit.

Oba se pak prali, zakrýval jí ústa a pokračoval ve rdoušení. Následně ji prý bodl nožem do krku a do zad. Po příchodu svědkyně údajně utekl, umyl se v potoce a nůž zahrabal pod listí.

Dívka nůž neviděla

Hejhal při své výpovědi u soudu popřel, že by chtěl bývalou přítelkyni zabít. Rozešli se prý asi měsíc před tím, než k incidentu došlo. Na mýtině se prý začali prát a on údajně upadl a uhodil se do hlavy. Pak si prý nic chvíli nepamatoval a nemohl si vybavit, jak ke zranění na krku dívka přišla.

„Nůž jsem nosil u sebe jen někdy na obranu před feťákama,“ řekl u soudu obžalovaný Hejhal.

Poškozená dívka vypověděla, že se s Hejhalem rozešla po rok a tři čtvrtě trvající známosti, protože jí prý sprostě nadával a bil ji. Nůž prý při útoku neviděla. „Cítila jsem, jak mě něco štíplo, ale ještě jsem nevěděla, co to bylo,“ řekla u soudu. Po útoku odešla ke kamarádce, následně k lékaři a poté vše oznámila na policii.