Svědek tvrdí, že řidič tohoto vozu v minulosti ohrozil jeho i ostatní cestující, které vezl. Kvůli tmavým sklům prý nebylo poznat, kdo sedí za volantem.

„Mohl být tak pět set metrů za mnou a blikal dálkovýma světlama, ať mu uhnu, jako by hořelo. Najel přede mě a zašlápl to,“ popsal řidič autobusu s tím, že jak musel prudce zabrzdit, někteří cestující popadali. Ze záznamu tachografu je pak patrné, že musel náhle zpomalit ze stovky na 45 kilometrů v hodině.

Jeho výpověď potvrzuje i náhradní řidič, který seděl vedle něho. Cestující agresivního řidiče natočili, jak jede před nimi, ovšem až po samotném nebezpečném manévru, prý kdy jim došlo, že dopravu brzdí úmyslně.

„Měl jsem co dělat, abych to zastavil, měl jsem ho metr před sebou a řeknu vám, do smíchu mi nebylo,“ řekl řidič autobusu.

Prosincovou nehodu z D 1, která na rozdíl od této události skončila srážkou, policie stále vyšetřuje. Poté, co státní zástupkyně kvůli chybnému postupu policie zrušila stíhání Trpišovského, zatím nikoho neobvinila.