Podle svědecké výpovědi taxikáře chtěli Bulawa i jeho 19letý spolujezdec, aby je z místa tragické nehody odvezl ještě před příjezdem policie. Devětadvacetiletý podnikatel Bulawa totiž policejní auto smetl při zběsilé jízdě nočním Těšínem, kdy řídil opilý a bez rozsvícených světel.

Taxikář je tedy odvezl do karvinské nemocnice, neboť Bulawa potřeboval lékařské ošetření. Během jízdy se podnikatel domluvil s mladým Danyim, ať všechno vezme na sebe a policistům řekne, že řídil on. Taxikář přitom jejich plán vyslechl.

Obžalovaný se kál

Danyi začal taxikáře vydírat až cestou zpátky. "Když vystupoval z auta, tak mi nejdříve nabídl pětistovku, že když nikomu nic neřeknu, tak se budu mít dobře," vylíčil řidič taxíku. "Potom dodal, že jestli někomu něco řeknu, tak mě zabije. Od této chvíle jsem měl strach," řekl taxikář vyšetřujícím policistům. Ten se omluvil ze soudního výslechu kvůli zlomené noze, proto jeho výpověď četla soudkyně z policejního protokolu.

Obžalovaný se ke všemu přiznal a několikrát zopakoval, že svého chování lituje. Soudkyně mu pak i vzhledem k jeho věku uložila dvouletý podmíněný trest s pětiletým odkladem a propustila ho z vazby. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, proto je rozsudek pravomocný.