Policisté počátkem září obvinili Ransdorfa z ublížení na zdraví z nedbalosti, v případě uznání viny mu za to hrozí až roční trest vězení.

"Odeslali jsme na státní zastupitelství spis s návrhem na podání obžaloby," uvedla dnes Ježková. Policie v září zahájila stíhání Ransdorfa již podruhé. Kvůli jeho opakovanému zvolení do Evropského parlamentu (EP) bylo totiž první obvinění zrušeno a policisté museli znovu požádat o zbavení imunity.

Případ se odehrál v červnu 2007, kdy Ransdorf srazil autem ženu na přechodu v Praze 6. Chodkyně podle tehdejších informací médií utrpěla lehčí zranění, oděrky na hlavě či rukou. Policie původně dospěla k závěru, že šlo o přestupek, později ale změnila názor. Ransdorf již dříve uvedl, že se s ženou mimosoudně vyrovnal.

Pro europoslance to není jediný podobný případ. V červenci 2008 totiž na přechodu v české metropoli porazil autem dívku, která byla převezena do nemocnice se zraněními. Policisté nehodu původně vyšetřovali s tím, že mohlo jít o trestný čin ublížení na zdraví. Na základě znaleckého posudku ale dospěli k závěru, že Ransdorf spáchal přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.