Podalo na něj obžalobu z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až 12 let vězení. Informoval o tom žalobce Krajského státního zastupitelstvíPraze Tomáš Milec. Mazda, na kterou Lacina svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec v ní se lehce zranili.

"Obžaloba byla podána ke Krajskému soudu v Praze, jednání zatím nařízeno nebylo," uvedl Milec.

Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Šestadvacetiletá žena v mazdě tam předjížděla kamión. Řidič vozu Škoda Superb, který ji dojel, se ji údajně snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu.

Video

Černý superb vytlačil mazdu z dálnice D1 (TV Prima)

Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, řidič suberbu do ní prý bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Řidič superbu to viděl a přivolal pomoc.

Podle médií zaplatil řidič, manažer Prazdroje, poškozené rodině 70 000 korun jako zálohu za škodu na zničeném autě. Prý tak učinil ještě před vyčíslením celkové škody. Své jednání na D1 vysvětluje muž tím, že to byla nehoda a ne záměr. Dokládá to i tím, že na silnici zastavil a nabídl osádce mazdy pomoc.

Vedení Plzeňského Prazdroje muži podle médií kvůli incidentu pozastavilo výkon funkce. Později se s ním dohodlo na návratu do práce vzhledem k presumpci neviny.