„Akce, jejíž účastníci se především provinili překročením povinné rychlosti, či je podezření, že ohrožovali ostatní rychlou a riskantní jízdou, se zúčastnily desítky policistů, mimo jiné i dálniční oddělení z Domašova a Chrlic,“ řekla Právu mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

U předem avizované spanilé jízdy z Prahy do Uherského Hradiště, která byla pořádána pro reklamní účely, asistoval i policejní vrtulník. Policie shromažďuje informace, především záznamy z kamer, které mohou vést k identifikaci a dalším postihům samozvaných závodníků. Podle informací TV Nova se ale počítač jihomoravských policistů "kousnul" a je obtížné z něj záznamy o rychlosti vozů dostat.

Podle informací Práva jsou podobné provokační jízdy nejen adrenalinovým sportem bohatých majitelů rychlých vozů, ale i komerčním záměrem.

„Máme stále větší podezření, že takto organizované a předem veřejně avizované akce si dávají za cíl především upoutat na sebe pozornost a také na předmět zájmu jízdy – tedy na organizátora, který jezdcům v případě patřičné medializace v podstatě směšně nízké pokuty rád zaplatí. Vždyť, když se při zpravodajství zveřejní příčina jízdy i adresa zadavatele, tedy kavárny, jak tomu bylo v tomto případě, tak je to reklama, o které se jiným zařízením často ani nezdá,“ informoval Právo jeden z policistů nasazených v akci.