Mezi záchranáři a nemocnicí se následně rozhořel spor. Z audio nahrávky zveřejněné záchrannou službou je patrná komunikace mezi dispečerkou záchranné služby a porodnickým oddělením nemocnice, na kterém se dispečerka dlouhou dobu marně snaží přimět pracovníky nemocnice, aby šli pomoci záchranářům k porodu do sanitky před areálem.

Video

Vyjádření mluvčího nemocnice Na Bulovce

Bezradná sestra v nemocnici dá nakonec hovor lékařce, která na akutní žádost operátorky záchranné služby o pomoc lékaře u porodu dlouho nereaguje a snaží se vysvětlit dispečerce, že chybu udělali záchranáři, když rodící matku na Bulovku přivezli.

Nereaguje ani na urgenci dispečerky, že tyto otázky mohou vyřešit později nadřízení, ale že nyní je potřeba pomoc lékaře u porodu. Nakonec dispečerku odbude slovy, že tam pošlou sestru.

Záchranáři v pátek kritizovali postup Fakultní nemocnice Na Bulovce, která podle nich ve čtvrtek večer odmítla přijmout rodící ženu s odkazem na vyhlášený stop-stav. Žena nakonec bez komplikací porodila v sanitce.

Nemocnice pochybení odmítá s tím, že v danou chvíli se lékařka sloužící na pohotovosti věnovala komplikovanému porodu, proto poslala k porodu do sanity gynekologa.