Policejní hlídka si v sobotu v noci všimla vozidla Opel Kadett a rozhodla se je zkontrolovat. "Za automobilem jedoucím ve směru na Telč vyjeli a světelným znamením a nápisem STOP se ho snažili zastavit. Řidič vozidla ale nezastavil a reagoval zrychlením své jízdy," popsala průběh akce policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Skončil ve sněhu

Policisté auto sledovali a požádali o pomoc další hlídku. Ta postavila své vozidlo u obce Studnice napříč vozovkou, ale řidič nezastavil a snažil se stojící policejní vůz objet. Přitom do něj narazil a asi po třech stech metrech nezvládl řízení a vyjel ze silnice do sněhu.

Osádka se z havarovaného vozidla snažila utéct, ale policisté na místě jednoho mladíka zadrželi a další dva, kteří se schovávali v okolí, našel policejní pes.  Při akci nebyl nikdo zraněn, řekla v neděli mluvčí policie Jana Kroutilová.

Po zásahu se ukázalo, že řidič ještě není plnoletý, takže nemá řidičské oprávnění. Navíc řídil pod vlivem alkoholu. Policisté také zjistili, že opel, v němž mladíci jeli, je odcizený, uvedla mluvčí.