V Plzni a okolí, kolem nádrží s pitnou vodou, začaly manévry. Policisté, hasiči a pracovníci vodáren až do druhého dne hlídali vodárenská zařízení, opakovaně analyzovali vzorky vody před vypuštěním do vodovodního řadu.

 

Ozvala se nějaká ženská, já jí říkal, že mě trápí hemeroidy a ona mi to típla. To mě rozčílilo, a tak jsem jí zavolal, že otrávím vodu v Plzni a aby to bylo věrohodný, tak jsem chtěl i ty milióny.obviněný Miroslav Košák

Všechna tato opatření mohla podle státního zástupce vyvolat strach o život u obyvatel Plzně v případě konzumace intoxikované vody.

„Dnes vím, že to byla hovadina. Já to myslel jako srandu...chtěl jsem vyzkoušel mobil, který jsem si pár dní před tím koupil v herně. Neměl SIM kartu, psalo mi to, že fungujou jen tísňové linky, tak jsem vytočil 112. Ozvala se nějaká ženská, já jí říkal, že mě trápí hemeroidy a ona mi to típla. To mě rozčílilo, a tak jsem jí zavolal, že otrávím vodu v Plzni a aby to bylo věrohodný, tak jsem chtěl i ty milióny,“ uvedl před soudem Košák.

Druhé volání vzal jiný operátor

Celou noc před událostí strávil v hospodě a posilňoval se alkoholem. Prý to tak viděl ve filmu a na sarin si vzpomněl v souvislosti s případem, o němž psali v novinách. Za půl hodiny po druhém telefonátu mu došlo, že by mohl být průšvih, a tak na 112 zavolal znovu.

„Jenže to zvedl nějakej chlap, tak jsem to típnul,“ dodal muž, který si přivydělává k podpoře z pracovního úřadu různými brigádami a žije v zapůjčené chatce.

„To, že bych nějaký peníze dostal, mě ani nenapadlo, fakt to byla jen taková legrace,“ podotkl. Kauzu bude soud projednávat do čtvrtka, kdy je také očekáván rozsudek.