„Bál jsem se, že mě budou policisté bít. A taky jsem se hrozně styděl za to, co jsem prováděl, lituji toho,“ uvedl obžalovaný. Nepřiznal ale všechno. Státní zástupkyně Hana Flídrová jej žaluje také z pohlavního zneužívání mladšího bratra obou dívek. „S ním jsem nic neměl,“ odmítl tuto část žaloby.

Ohledně dvou dívek, kterým v době skutku bylo mezi pěti a deseti lety, přiznal, že s nimi prováděl orální praktiky a mimo jiné je nutil, aby mu hladily jeho přirození. Občas se podle jeho slov stalo, že u toho byly dívky spolu. „Vzrušovalo mě to. Holky se nebránily, asi se jim to líbilo, protože se tomu smály,“ řekl soudcům.

Podle obžaloby se trestné činnosti dopouštěl v letech 1997 až 2005.

Kupoval jim dárky

„Provozoval s poškozenými sexuální praktiky venku v lese, na poli, různě v přírodě, ale i doma v místě bydliště, opakovaně a v přesně nezjištěném počtu případů, nejméně dvakrát týdně v letních měsících. Dívky jeho jednání nerozuměly, v uvedené době neměly žádné sexuální zkušenosti a nebyly schopné posoudit význam odporu proti vynucovaným sexuálním praktikám, navíc jim za to obviněný kupoval dárky,“ uvedla v obžalobě Flídrová.

Starší z dívek se s nepříjemnými zážitky později svěřila dětské psycholožce a záležitost se dostala na policii, která muže zatkla loni v srpnu. Od té doby tráví čas ve vazební věznici a chce tam zůstat i nadále, jak v pondělí prohlásil u soudu.

Soudci mají naplánovány výslechy znalců a také zneužívaných dětí. Vynesení rozsudku se očekává v úterý a obžalovanému hrozí až dvanáctiletý trest.