Policisté hledají neonacistické symboly, které měli podezřelí propagovat a prodávat. Zásah nemá souvislost s hudebními koncerty a podobnými akcemi.

Informaci o aktuálním zásahu policistů potvrdil mluvčí útvaru Pavel Hanták."Mohu potvrdit právě probíhající realizaci několika případů, na kterých dlouhodobě náš útvar pracuje," řekl Novinkám Hanták s tím, že do konce zásahu nemůže poskytnout žádné bližší informace. 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dělnickou stranu podporovali žháři z Vítkova i ruští neonacisté

 Podle informací Práva provádí ve středu ÚOOZ dvě akce, jedna z nich souvisí s neonacisty, druhá nikoliv, jen probíhá ve stejných městech.

Podle serveru Týden.cz policie zadržela dva muže, jejichž jména již padla u Nejvyššího správního soudu (NSS) v Brně, který rozhoduje o případném rozpuštění Dělnické strany. Server se odvolává na nejmenovaného vysoce postaveného příznivce krajní pravice. Jedním z nich je lídr kandidátky Dělnické strany na Vysočině Milan Hroch, který byl zachycen při hajlování na fotce členů Národního odporu.

Spolu s s druhým zatčeným mužem například organizoval předloni na jaře sraz neonacistů v Jihlavě k uctění památky padlých německých vojáků během druhé světové války.

Vandas: Hroch má čistý rejstřík

„Pokud jde o osobu pana Hrocha, tak k tomu mohu pouze sdělit to, že včera (v úterý) jsem soudu předložil jeho čistý výpis rejstříku trestů a dnes se dozvídám o tom, že je zatýkán a že je prováděna domovní prohlídka. Nechci spekulovat, nakolik je to souvislé a propojené, ale podle mého názoru to v době konání soudu zcela určitě není náhoda,“ reagoval na zatýkání údajných členů či příznivců Dělnické strany její předseda Tomáš Vandas.

O Hrochově zatčení zatím prý jen slyšel, nicméně podle svých slov předpokládá, že jde o pravdivou informaci. Druhého z údajně zatčených mužů Vandas podle svých slov nezná. „To jméno mi nic neříká,“ doplnil.