Muž, který doposud sloužil u pořádkové policie, inzeráty podával po internetu ze svého domova i ze služebního počítače. Důvodem byla osobní pomsta ženě, se kterou se nepohodl ohledně nákupu ojetého auta.

V roce 2007 Štefek od jedenatřicetileté ženy z Opavska koupil vůz. Po čtyřech měsících ji ale kontaktoval s tím, že jí chce auto vrátit, protože s ním není spokojený. Žena ale po tak dlouhé době nechtěla od kupní smlouvy odstoupit. „Začal mi vyhrožovat, že mi zničí život,“ řekla u soudu novinářům.

 

Začali mi volat chlapi, kteří se dožadovali sexu. Byly jich asi tři stovky. Dalších padesát chlapů za mnou dokonce přišlo i osobně do restaurace.poškozená žena


Na internet Štefek podal seznamovací inzeráty a mužům, kteří odepsali, poslal vášnivé e-maily s adresou restaurace, kde žena pracovala, a připojil i fotografie nahých žen. „Přivez láhev vína a kondomy. Bude sex,“ zněla například jedna z fingovaných odpovědí.

„Začali mi volat chlapi, kteří se dožadovali sexu. Byly jich asi tři stovky. Dalších padesát chlapů za mnou dokonce přišlo i osobně do restaurace,“ vzpomíná mladá žena. „Všem jsem vysvětlovala, že někdo jen zneužil moje údaje, ale byli takoví, kteří to nechtěli pochopit. Bylo to hodně nepříjemné,“ dodala žena.

Tvrdil, že inzeráty podávala manželka

Celou záležitost na policii oznámila poté, co zjistila, že jako kontakt je u inzerátů uvedena stejná e-mailová adresa, z jaké policista vedl korespondenci při jednání o koupi automobilu. Obžalovaný nejprve zapíral a poté, co byl seznámen s důkazy, začal tvrdit, že inzeráty podávala jeho manželka, která ho podezírala z nevěry.

Toto alibi policistova manželka potvrdila i před soudem. Soudci ale její tvrzení označili za účelové. Podle státního zástupce Aloise Dlouhého se tak žena zřejmě dopustila trestného činu křivá výpověď.

„Podám k okresnímu státnímu zastupitelství podnět k prověření, zda z její strany nedošlo ke spáchání trestného činu,“ řekl žalobce po vyhlášení pravomocného rozsudku.