Před sedmou hodinou večerní dorazilo asi 800 polských fanoušků ke stadiónu na Letnou. Policejní těžkooděnci je doprovázeli až k samotným turniketům u pokladen. [celá zpráva]

Organizátoři vyzvali Poláky k trpělivosti a zatím je do útrob stadiónu nepustili. Nejtvrdší jádro se tak pokusilo prorazit zátarasu organizátorů a vznikla rvačka, ve které museli organizátorům pomoci policejní těžkooděnci.

Rowdies ovšem chtěli řádit, a tak zdemolovali plot na přilehlé dětské hřiště a několik desítek Poláků na něj uteklo. Během několika okamžiků zdemolovali jeho vybavení a dokonce vylomili jeden ze stromů. Policie proti nim okamžitě nasadila jízdu, která je z hřiště vytlačila.

Část polských fandů se poté rozprchla do přilehlých ulic, kde demolovala vše, nač přišla. Neodolalo jim ani dřevěné lešení na domě ve vedlejší ulici. Během soboty policie zadržela celkem 13 osob.

Odjezd bez problémů

Nedělní odjezd polských fanoušků je podle policie zatím bez problémů. Českou republiku zatím opouštějí bez problémů. Při jejich nočních i ranních přesunech na hranice vlaky, auty i autobusy policie nemusela zasahovat u žádné výtržnosti či jiné mimořádné situaci, informovala ČTK.