Ve stejné kauze byl za pohlavní zneužívání na sedm let odsouzen sedmačtyřicetiletý otec muže. Dvojici hrozilo pět až 12 let vězení. Podle obžaloby mladší z mužů zneužíval dívku od roku 2003 až do jarních měsíců 2007. Poškozená se dosud léčí s psychickými problémy.

Obžalovaný se v odvolání domáhal nižšího trestu. Tvrdil, že nevlastní sestru nezneužíval tak dlouho, jak je uvedeno v obžalobě. V souvislosti se znásilněním namítal to, že prý ke kontaktu s poškozenou nedošlo násilím. Muž se rovněž snažil zpochybnit její výpověď.

Přiměřený trest

"O věrohodnosti výpovědi poškozené není pochyb. Podle znaleckého posudku je její výpověď prostá jakékoliv msty, naopak poukazuje na tendence poškozené se obviňovat z toho, že obžalovaný a jeho otec jsou trestně stíháni," uvedl předseda senátu soudu Jiří Zouhar. Trest, který muži vyměřil krajský soud, označil za přiměřený.

Otec obžalovaného byl společně s manželkou ustanoven v roce 2003 poručníkem poškozené, kterou si vzali spolu s o rok starším bratrem dívky ke třem vlastním synům do péče. Dívce bylo v době útoků osm až 12 let. Podle znalců utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu a v důsledku chování obou příbuzných bude mít také potíže navazovat vztahy s vrstevníky opačného pohlaví.

Věc vyšla najevo poté, co dívka napsala dopisy do školní schránky důvěry, kde uvedla, že je sexuálně obtěžovaná a neví, jak se bránit. Ještě před tím však vedoucí skautů rodiče upozornili na to, že dívku zneužívá nejstarší z bratrů.