Původně soud Hrochovi uložil tříletý trest, na základě odvolání žalobce však soudci krajského soudu přistoupili k přísnějšímu trestu. „Původní trest byl nepřiměřeně mírný s ohledem na jednoznačné zavinění řidiče a následky nehody,“ řekla soudkyně Renáta Prausová.  

Rozsudek už je pravomocný a lze proti němu podat pouze mimořádné dovolání k Nejvyššímu soudu. To už Hroch neudělá.

Nastoupím do vězení, odpykám si trest a budu žít dál.Odsouzený Petr Hroch

„Nastoupím do vězení, odpykám si trest a budu žít dál,“ řekl po skončení hlavního líčení. Na dotaz, zda je zpřísněným rozsudek zklamaný, řekl: „Každý obžalovaný by byl rád, kdyby dostal podmínku.“  

Policie určila jako jediného viníka právě Hrocha, který nepočkal na určeném místě na křížení s protijedoucí tramvají. S výsledkem policejního vyšetřování souhlasil také Okresní soud v Novém Jičíně, jehož soudkyně letos v lednu uložila muži tříletý nepodmíněný trest.

Hroch před zahájením procesu tvrdil, že je vinen a trest přijme. Přesto se nakonec rozhodl odvolat. Věřil, že by mohl dostat trest podmíněný. Proto se případem zabýval krajský soud.

V sobotu ráno začalo odklízení trosek dvou tramvají po čelní srážce.

Následky tragické srážky tramvají. FOTO: Josef Gabzdyl, Právo

Tragická nehoda se stala 11.dubna 2008. V obou tramvajích cestovalo dohromady 87 cestujících. Tři lidé zemřeli, těžce zraněno bylo jedenáct osob, 29 lidí si odneslo středně vážná poranění, 22 osob vyvázlo z karambolu s lehkými šrámy.

Až po této tragédii se změnilo zabezpečení jednokolejné trati, v současnosti funguje v místě elektronické zařízení, které by mělo podobným nehodám zabránit.