Teprve krajský soud, na který se obrátil se stížností státní zástupce, nepochopitelné rozhodnutí okresní soudkyně zvrátil a rozhodl o vzetí muže do vazby.

Soudkyně okresního soudu původně žádost státního zástupce o vzetí do vazby zamítla a spokojila se s písemným slibem obviněného muže, že se podobného jednání příště vyvaruje. A to přesto, že mu ještě neskončil podmíněný trest za předchozí ublížení na zdraví při rvačce.

„Policisté obviněného muže už eskortovali do vazební věznice, neboť okresní státní zástupce podal proti rozhodnutí soudu stížnost a krajský soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Trestní stíhání tak v současnosti již probíhá vazebně,“ potvrdila v neděli mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Nechal na místě doklady

Událost se odehrála před měsícem po půlnoci v Ostravě-Zábřehu, kde si pachatel vyhlédl mladou dívku. Strhnul ji na zem a potom zatáhl do blízkého křoví mezi domy.

„Dívka se bránila a volala o pomoc,“ řekla mluvčí. Pachatel ji několikrát udeřil pěstí do obličeje, potom jí přetáhl přes hlavu svetr a škrtil ji do doby, než přestala křičet. Pak si svlékl kalhoty a dívku znásilnil.

„Násilníka vyrušili dva náhodní svědci, kteří slyšeli zoufalé volání o pomoc. Když je muž zaregistroval, utekl. Svědci ženě okamžitě pomohli obléci se a snažili se ji uklidňovat. Oběť byla po děsivém zážitku v takovém stavu, že nebyla schopna uvést souvislé informace. Proto byla převezena do nemocnice,“ dodala mluvčí.

Policistům v pátrání výrazně ulehčily doklady pachatele, nalezené na místě činu. Násilník byl zatčen krátce před pátou hodinou ráno. Na sobě už měl jiné kalhoty, které podle svých slov našel v popelnici.

„Dívka byla při brutálním útoku zraněna, jak v obličeji, tak na dalších částech těla. Proti zadrženému muži bylo policejním komisařem zahájeno trestní stíhání pro trestný čin znásilnění s trestní sazbou do deseti let, v případě prokázání těžké újmy na zdraví až do dvanácti let vězení,“ dodala mluvčí.