Policie po násilnostech na Václavském náměstí předvedla celkem 126 srbských občanů, z nich ve 108 případech jim byla udělena bloková pokuta za přestupky proti veřejnému pořádku. Tyto případy byly dále předány cizinecké policii.

Zbylých 17 osob zůstalo v cele předběžného zadržení podezření pro trestné činy, výtržnictví, sprejerství a útok na veřejného činitele.

Srbští fanoušci

Srbský fanoušek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Srbští fanoušci

Srbští fanoušci

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"Dalších 108 případů policisté vyřešili přímo na místě v Rytířské ulici. Zde se jednalo hlavně o přestupkové jednání proti veřejnému pořádku," informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Poničená figurína kuchaře v restauraci

Poničená figurína kuchaře v restauraci

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Policie bude monitorovat návrat fanoušků

Na zadržené fanoušky celou noc čekali jejich kolegové v autobusech u Edenu. Propuštěné výtržníky policisté sváží před stadion.

Cestu autobusů budou pak až k hranicím v Jihomoravském kraji sledovat policejní hlídky. Důvodem jsou obavy z toho, že se budou opakovat výtržnosti, kterých se příznivci bělehradského klubu dopustili na jihu Moravy už při cestě na zápas. V Břeclavi vyrabovali benzínovou pumpu, útoky se později opakovaly i na dalších benzinkách na dálnici D2 před Brnem.

Srbští fanoušci

Posprejované zdi od srbských fanoušků

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad, kteří přijeli do Prahy na čtvrteční zápas svého klubu se Slavií, který skončil 3:0 ve prospěch českého klubu, mají na svědomí zdemolovanou restauraci, vymlácené výlohy a bitky s policií. Na pořádek dohlíželo od středečního večera celkem 291 policistů a desítky pořadatelů zápasu. [celá zpráva]