Naprosto kuriózně ovšem soud rozhodl v případě pátého fanouška Jana Kudelnjaka, který se na výtržnosti podílel s odsouzenou čtveřicí. Od jeho potrestání soud upustil s odůvodněním, že postačuje předcházející podmíněný trest, který mladík dostal v souvislosti s jiným případem.

„Nepodmíněný trest byl uložen proto, že obžalovaný už má tři záznamy v trestním rejstříku. Všechna předchozí odsouzení souvisela s fotbalovým násilím,“ řekl Právu soudce Igor Krajdl. Incident se odehrál na vlakovém nádraží, kde asi pět desítek maskovaných výtržníků vtrhlo do vlaku a začalo napadat fanoušky ze znepřátelného klubu.

 

Pro ně to prostě byla chlapská záležitost, do které by se policie neměla plést.Igor Krajdl, soudce

 

V souvislosti s útokem na vlak ostravský soud vynesl první verdikt už v minulém roce. Nad devíti násilníky vynesl takzvaný trestní příkaz. Čtyři z nich podmíněné tresty přijali, pět se ale odvolalo, a proto muselo být nařízeno hlavní líčení. Téměř po roce pak ve čtvrtek soud všechny uznal znovu vinnými

„Důkazů bylo několik. Jednak šlo o výslechy svědků, z nichž někteří poznali účastníky incidentu, a rovněž byla použita DNA-analýzy stop. Ty byly nalezeny na rouškách, kterými se pachatelé maskovali a které pak zanechali na místě,“ řekl Krajdl. Dodal, že analýzu DNA, která se provádí především u nejzávažnějších trestných činů, kriminalisté využili proto, že vyšetřování bylo komplikované.

„Nebylo se čeho chytit,“ řekl soudce. Napadení polští fanoušci utrpěli především lehká zranění a odmítli před policii vypovídat. „Kriminalistům řekli jen něco, ale nebylo to nic použitelného. Pro ně to prostě byla chlapská záležitost, do které by se policie neměla plést,“ dodal Krajdl. Rozsudek zatím není pravomocný. Petr Havíř se okamžitě proti nepodmíněnému trestu odvolal, ostatní tři potrestaní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.