Nehoda se stala na silnici druhé třídy číslo 172 mezi Katovicemi a Novosedly. Silnice je podle slov mluvčí jihočeské policie Jany Kameníkové neprůjezdná.

Příčiny, které k nehodě vedly, ani podrobnosti o řidičích obou aut nejsou prozatím známé.

Nehoda u Katovic je tento týden už druhou nehodou s tragickými následky na Strakonicku. Na silnici mezi Osekem a Jemnicemi ve čtvrtek boural devětatřicetiletý muž - z neznámých důvodů sjel do příkopu a narazil do stromu. Nehodu nepřežil, zemřel hned na místě.

Vážně zranění při nehodách na Klatovsku

Na šumavské silnici mezi obcí Čachrov a vrchem Javorná havarovaly v sobotu dopoledne dva osobní automobily. Při jejich střetu byli čtyři lidé zraněni, z toho dva vážně. Horská silnice v této části Klatovska je poměrně členitá s velkým počtem zatáček.

Proč vozy havarovaly, ale není prozatím jasné. Jejich posádky hasiči během krátké chvíle vyprostili a poskytli jim první pomoc ještě před příjezdem záchranné služby.

Zhruba o dvě hodiny dříve zasahovali hasiči na Klatovsku u další nehody, kdy se poblíž Rejštejna převrátil na střechu rovněž osobní automobil. Jeho řidička vyvázla bez vážnějšího zranění. "Není vyloučeno, že silnice mohou být místy namrzlé," uvedl důstojník hasičů.