Linkový autobus jedoucí od Jihlavy směrem na Velké Meziříčí se za Řehořovem střetl s protijedoucím osobním automobilem. „Příčina, míra zavinění a další okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření,“ uvedla vedoucí směny integrovaného policejního střediska v Jihlavě.

Původní zpráva hovořila o sedmi zraněných, podle ředitele záchranné služby Lukáše Kettnera bylo převezeno na ošetření pět lidí. Všichni tři zranění byli cestující z autobusu, v osobním voze nikdo zraněn nebyl.

Havarovaný favorit u Řehnova. Foto: HZS kraje Vysočina

Autobus skončil po nehodě v příkopu vedle silnice, kde se částečně převrátil. „Zhruba dvě hodiny se muselo místem nehody jezdit kyvadlově, další omezení dopravy na jednu až dvě hodiny, možná i uzavření silnice si vyžádá vyprošťování autobusu,“ dodala policistka.

Nehoda tří aut u Humpolce

Osm lehce zraněných lidí odvezli záchranáři do pelhřimovské nemocnice po dopravní nehodě tří osobních aut, která se stala v neděli v patnáct hodin na dálničním přivaděči mezi Humpolcem a Pelhřimovem u Záhoří.

„Místo je uzavřené, doprava je odkloněna na objízdné trasy, uzavírka potrvá odhadem nejméně do sedmnácti hodin,“ uvedl policista z krajského operačního střediska na Vysočině Pavel Víšek.  

Na Vysočině od rána sněží, jízda po všech silnicích regionu vyžaduje zvýšenou opatrnost.