„Jednalo se o čtyři německé motorkáře z veteránského klubu. Bezohlednou jízdou ohrožovali turisty a ničili běžecké stopy. Na jejich řádění nás upozornila horská služba. Dopadnout se nám je podařilo přímo na jezeře,“ řekl v úterý Právu šéf policejního oddělení v Železné Rudě Bedřich Karl.

Podle něho každý z nich na místě zaplatil pokutu dva tisíce korun za to, že porušili zákazovou značku a vjeli do národního parku.

„Hájili se takovými těmi řečmi, co si vymyslí každý, jako že si žádného zákazu vjezdu nevšimli a vůbec netušili, že v těchto místech nesmějí jezdit,“ pokračoval policejní šéf s tím, že pokud by ten samý přestupek spáchali na druhé straně hranice, postih by byl podstatně tvrdší.

Policisté motorkáře dostihli na novém sněžném skútru. „Dostali jsme ho před pár dny. Byla to jeho premiéra. A úspěšná,“ dodal Karl.

Motocykly URAL jsou kopií druhoválečné verze motocyklů BMW s motorem typu boxer vyráběných od roku 1939 na Sibiři. Pro potřeby sovětské armády jich bylo vyrobeno přes pět tisíc. Od roku 1950 se výroba motocyklů URAL přeorientovala na civilní sektor.