Odsouzený se proti rozsudku odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. „Trestný čin, ze kterého jsem obviněný, jsem nespáchal,“ uvedl obžalovaný hned v úvodu hlavního líčení. V dalším jeho průběhu se pak snažil všechny skutečnosti zkreslit. Sice popisoval jak koupil láhve vína, fernetu a také kytici, a jak byl lákán sexuchtivou ženou k ní domů. Uvedl však, že nakonec stejně k ničemu nedošlo.

A tak prý odjel zpět do Duchcova, kde právě bydlel. Nad jeho výpovědí, která vzbuzovala v některých okamžicích v soudní síni rozpačité úsměvy, se ale vznášely velké otazníky. Například když popíral, že ženu ubodal. Před advokátkou loni 6. listopadu při výslechu totiž potvrdil, že ženu zavraždil.

Tancovali před souloží

U soudu zároveň nepřesvědčivě vypovídal, že ho policisté nutili k přiznání, že ženu zabil, ale na dotaz předsedy senátu Ivana Elischera, zda přitom byla obhájkyně, uvedl, že ne. Jeho tvrzení o policejním nátlaku tak bylo podle soudu jen účelovou pohádkou.

Obviněný Müller v celém průběhu líčení popíral, že by došlo k sexu mezi ním a jeho obětí. Pouze se prý líbali. Ale postupně přiznával, že přitom byli nazí. Když se pak státní zástupce zeptal, zda tancovali před nebo po souloži. Müller bez přemýšlení odvětil: „Před.“ Poté mu jeho odpověď došla a tak prohlásil, že se nejednalo o soulož.

Soudní znalec však jednoznačně uvedl, že ve výtěru pochvy zavražděné byly nalezeny části mužských pohlavních buněk, což dokládá, že měla s obviněným mužem nechráněný styk. V inzerátu, který Müller podal, si mohly ženy přečíst, jaký je vášnivý milovník baculek, hledá proto ženu nad 100 kilogramů s velkým poprsím a bříškem a zadečkem k nezávaznému milování.

Ozvalo se více žen 

Děčínská oběť na to reagovala, protože kriteria podle jejího názoru splňovala. Po několika SMS zprávách a telefonátech se s Müllerem potkala, poprvé a také naposledy. Přítelkyně, se kterou tehdy žil v Duchcově, s ním prý nemohla v dostatečné míře souložit, protože byla těhotná a lékař jí to nedoporučoval. Proto si odsouzený vypomohl inzerátem. Ke své vášni k boubelkám u soudu pak stroze uvedl: „Každý máme jiné potřeby.“

Kromě ženy, kterou měl podle obžaloby zabít, se mu prý na inzerát ozvalo ještě několik dalších zájemkyň.