"Pan Ďuričko se buď zbláznil, anebo se zcela chladnokrevně začíná přehrávat do role oběti, aby si, když už svůj zrůdný čin nemůže nijak odčinit, prostřednictvím médií naklonil veřejnost a získal shovívavost soudu. Vrahem je a vrahem zůstane," reagoval Jan Kočka na Ďuričkova slova, že za smrt Kočky může jeho otec Václav Kočka st. tím, že jej do svého slovního sporu s Ďuričkem přivedl.

Čtěte také: Ďuričko z vazby: Střílel jsem já, ale syna zabil starý Kočka

Obviněný muž v úterý Právu řekl, že právě Kočka svého syna zabil. Ďuričko se s Kočkou přel o to, kdo dává více peněz politickým stranám. Ďuričko Kočkovi řekl, že kdyby byl kolotočářem, tak by taky měl milióny, Kočka se prý urazil a šel k baru, kde mladý Kočka podle slov obviněného vydatně popíjel.

Bohumír Ďuričko ve vazební vězniciBohumír Ďuričko ve vazební věznicifoto: Právo/Lukáš Táborský

Ďuričko prý vůbec netušil, o koho jde. Kočka mladší ho silně uhodil, on vytáhl zbraň, kterou prý Kočka viděl, a přesto ho znovu praštil.

"Nechápeme, jak je vůbec možné, že si pan Ďuričko může ve vazební věznici pořádat tiskové konference pro novináře a navíc uvažovat o svém propuštění na svobodu na kauci," doplnil Kočka.