Podle mluvčího protikorupční policie Romana Skřepka přikázal prohlídky soud kvůli podezření, že firma legalizovala peníze z trestné činnosti. V budově sídlí společnost Aktiv Change, která se specializuje na směnárenství a pronájem nebytových prostor. Licenci má, podle informací na svém webu, od České národní banky od roku 2004.

Policisté budou dům na Národní třídě prohledávat až do večera.Policisté budou dům na Národní třídě prohledávat až do večera.foto: Právo/Milan Malíček

 

Policie po půl druhé z domu odvedla tři lidi v poutech, dva muže a jednu ženu. Jeden z mužů byl arabského původu.

Prohlídky prostor budou pokračovat až do večera. Dům je obklíčen policií, na chodníku stojí dvě auta a lidé tudy nemohou procházet.

Foto: Novinky.cz s použitím Mapy.cz

Kvůli policejnímu zásahu musela být zastavena i doprava. „Tramvaje nejely patnáct minut mezi Lazarskou a Národní třídou,“ řekl Novinkám mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

Společnost Aktiv Change založili v roce 2002 Brit Jason Lee Dupuy a Američan Thomas Vincent Smith. Jednatelem je Omar Mogheth.

Kromě směnárny jim patří i firmy Old Town Residence Apartments. Pronajímá prostory v prohledávaném domě a také v jednom z domů u Karlova mostu. Zástupci firmy Právu řekli, že jsou s firmou Aktiv Change propojení. K prohlídkám se odmítli vyjádřit.

Podle informací Práva patří firma lidem z arabských zemí a Brit je pouze nastrčeným člověkem, aby měli zajištěnu bezproblémovou existenci v evropské zemi.