Hned ráno policisté vyjížděli k nehodě v Úlibicích na Jičínsku, kde došlo k těžké srážce Škody Octavie se stromem. Spolujezdec na místě zemřel, nehoda blokovala téměř celou komunikaci, která patří k nejfrekventovanějším tahům mezi Hradcem Králové a Libercem.

Dopoledne došlo ve Fulneku ke srážce kamiónu s autobusem, který převážel děti do školy. Nehoda si vyžádala dvě těžce zraněné osoby. U některých dětí se navíc projevil postraumatický šok.

D1 byla půl dne neprůjezdná

Zřejmě nejvážnější dopravní nehoda se udála na 162. kilometru dálnice D1 poblíž Velké Bíteše, kde se odpoledne srazily tři kamiony. Nehoda si vyžádala jednu oběť a celé odpoledne blokovala provoz v obou jízdních pruzích ve směru na Brno. Odstraňování kolize pak probíhalo do pozdních večerních hodin.

Další vážná dopravní nehoda se stala v Brně, na velkém městském okruhu, kde došlo ke srážce nákladního vozu s dvěma vozy. Zde si havárie vyžádala dva lidské životy a těžká zranění.

Policie uvedla, že na vině včerejší tragické bilance je hlavně agresivní a nezodpovědné jednání některých řidičů, kteří jezdí rychle, riskantně, nedodržují dostatečnou vzdálenost mezi automobily a nebezpečně předjíždějí.