Právu tuto informaci potvrdil soudce Pavel Göth, který má případ na starosti. „Vzhledem ke zdravotnímu stavu jsme byli nuceni trestní řízení zastavit. Dva znalci shodně totiž uvedli, že Jiří Adam se není schopen řízení účastnit a taktéž není schopen chápat jeho smysl,“ řekl Göth, který soudí i jednu z nejsledovanějších kauz v historii české justice - kuřimský případ.

„Pokud se jeho stav do budoucna zlepší, mohlo by být řízení znovu obnoveno. Jeho stav budeme pravidelně sledovat,“ dodal soudce.

Adam byl převezen z Břeclavi do fakultní nemocnice v Brně v červnu.

Sedmasedmdesátiletý léčitel a duchovní guru podle policie zotročoval pět žen, které prý nutil k těžkým fyzickým pracem za tvrdých a nehygienických podmínek. Znalci přirovnali stravu žen k jídlu z koncentračních táborů. Jedna z žen na Adama dokonce převedla i svůj dům, celá skupina pak stavěla velkou rezidenci nedaleko Brna, která je stále nedokončená.

Adam ovšem veškerá obvinění odmítá. V dokumentech, které sepsal po svém obvinění a které má Právo jako jediné k dispozici, se hájí tím, že ženy vše dělaly dobrovolně a hovoří dokonce o čarodějnických praktikách, kterými naopak ženy sužovaly jej.