Podle žaloby 3. února letošního roku v noci na ubytovně v Rokycanech bodl pětkrát svého krajana Emanuela Macelo zezadu do hrudi. Pak ho řízl do obličeje a nohy. Způsobil mu těžké zranění, muž nezemřel jen díky rychlé lékařské pomoci.

Útočník od rána pil. Jeho kamarádka měla narozeniny, hned ráno mu tak nalili vodku, pak pil i víno a pivo. Navíc ho bolely zuby, tak si bral ještě prášky. Odcházel během dne chvílemi spát.

"Měl jsem hlad, tak jsem si v kuchyni vzal nůž a šel do pokoje za Macelem... někdo tam do mě vrazil... Macelo měl na ruce boxera a já se bál, aby ho proti mě nepoužil, tak jsem ho bodl, chtěl jsem ho bodnout do ruky, abych ho odzbrojil. Já byl v nějakém šoku, nikdy se mi nestalo, abych na někoho takhle útočil nožem...“ řekl Vetrecin.

"Jeho obhajobu, že spolu s pitím alkoholu polykal prášky proti bolesti zubů, soud považuje za účelovou a navíc podle znalců léky nemohly ovlivnit výrazněji jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti. Kromě toho podle všech svědků byl útočníkem právě Vetrecin. Navíc po činu se snažil umýt nůž, kterým bodal a přesvědčovat svědky, aby vypovídali, že bodal někdo jiný. Tak nejedná někdo, kdo je pod výrazným vlivem léků nebo alkoholu,“ uvedl v odůvodnění rozsudku Tomáš Bouček, předseda senátu.

"To, že jeho čin nebyl dokonán, není jeho zásluha, ale rychlé lékařské pomoci,“ dodal Bouček.