Nejtragičtěji dopadla havárie na okraji Pardubic. Mladý řidič motorky s dívkou za zády narazil do džípu s přívěsným vozíkem, který v neděli odpoledne odbočoval přes silnici k benzinové pumpě. Motorka do auta narazila ve velké rychlosti. Těžký stroj letěl vzduchem asi sto metrů, motorkář byl na místě mrtev. Jeho přítelkyně zemřela při převozu do nemocnice.

Podle vyšetřovatele nedal řidič džípu při odbočování vlevo přednost protijedoucímu motocyklu. Motorista ale zřejmě jel v uzavřené obci podstatně vyšší než povolenou rychlostí.

Po srážce s osobním autem zemřel další motorkář také na Mělnicku. Do osobního auta najel na silnici mezi Novou Vsí a Mlčechvosty. Motorkář utrpěl zranění, kterým později podlehl, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Na místtě zasahoval i vrtulník. Zraněného řidiče se chvíli dařilo udržovat při životě. Zhruba po půlhodině ale přes veškerou snahu lékařů zemřel, uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Nehoda se smrtelným zraněním motocyklisty se odpoledne stala i na Železnobrodsku.

Do dvou aut naboural motocyklista na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Motorkář byl po srážce s auty převezen do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Těžce zraněná je dvouletá holčička z auta, do kterého motocykl narazil.

Další jsou zranění

Dopravní nehoda, při níž byli vážně zraněni další dva motorkáři, se stala v neděli před sedmnáctou hodinou u Frýdlantu nad Ostravicí.

Muž na motocyklu suzuki předjížděl velkou rychlostí auto, a když se zařazoval, narazil do motocyklu jedoucího ve stejném směru před předjížděným automobilem.

"Jeden z motorkářů byl transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě, druhý byl převezen na ARO nemocnice ve Frýdku-Místku," řekl Právu policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Další motorkář havaroval ve středních Čechách. "Ve 14:58 jsme vyjížděli k pádu motocyklisty na silnici mezi obcemi Lhota a Sádek na Příbramsku," uvedla Tereza Janečková ze středočeské záchranné služby.

"Muž utrpěl otřes mozku a hematom v obličeji. Po ošetření jsme pacienta transportovali na chirurgickou ambulanci v Hořovicích," dodala mluvčí záchranářů.