Starého muže, který v Rosicích žije sám v domku bez elektřiny, vyrušil jedné noci v lednu loňského roku šramot v předsíni. Do místnosti, kde se stařík choulil pod starým kabátem pak násilím vrazil Medo. Okamžitě se na Procházku obořil a požadoval peníze.

"Chtěl po mě pětistovku nebo tisícikorunu na pivo a kořalku. Já jsem ale doma žádné peníze neměl, měl jsem je schované u sousedky, protože mě už několikrát okradli. Medo mi ale nevěřil, začal prohledávat pokoj a vyhazovat věci. Pak našel ve skříni hůlku, kterou používám při chůzi. Postavil se nade mnou, rozpřáhl se a holí mi přerazil jak levou, tak i pravou ruku. Pak utekl,“ popsal před soudem chvíle hrůzy zarostlý stařík.

Procházka byl pak téměř dva měsíce odkázán na cizí pomoc, obě ruce měl totiž v sádře.

„Takového člověka by měli zastřelit“
„Takového člověka zastřelit, ať to udělají policajti nebo tajní a armáda,“ navrhoval ještě závěrem své výpovědi Procházka trest pro násilníka. Medo se celou dobu hájil tím, že je nevinný, že se mu chce stařík pouze mstít.

„Všechno je to lež. Když se cokoli Procházkovi stalo, tak z toho vždy vinil mě. Policejní vyšetřování bylo navíc lajdácké,“ tvrdil Medo, který se proti verdiktu okamžitě odvolal. Případ tak bude muset posoudit ještě Vrchní soud v Olomouci.