Specialisté potápěči z karlovarského hasičského záchranného sboru a dobrovolní hasiči z Ostrova nad Ohří prohledávali řeku minulý týden v délce několika kilometrů po obou březích. Policejní vrtulník z Prahy pátral nad řekou až od Kadaně.

„Tělo neznámého mrtvého muže bylo nalezeno minulý pátek u Kadaně. Dnes už můžeme potvrdit, že se skutečně jedná o tělo druhého utonulého z jezu u Radošova, kterým je muž z Chomutoska,“ řekl Právu ve čtvrtek ráno policejní mluvčí.

Lednovou tragédii na jezu v Radošově na Karlovarsku připomínají už jen kytička karafiátů a svíčky položené na břehu. Rozbouřená Ohře si vybrala krutou daň za riziko, které na smrtelně nebezpečném jezu čtyři muži z Chomutovska podstoupili, když nedbali výstrah a na svém raftu se jej pokusili překonat.

Dva muže záchranáři z vířícího vodního živlu vytáhli a zachránili. Zbývající dva utonuli. Nebezpečný jez si už vyžádal na dvacet obětí.

Hasiči na gumových člunech prohledávali břehy Ohře pod Radošovským jezem.Hasiči na gumových člunech prohledávali břehy Ohře pod Radošovským jezem.foto: Právo/František Kšajt