Podle majitelky firmy Autodos Havířov přitom jde o řidiče, který je zapřísáhlý abstinent. V úterý ráno podle ní měl odvézt skupinu lidí. „Nevěřím tomu, že nafoukal alkohol. Vždyť to je řidič, který vůbec nepije, na oslavě si dal malé pivo. Prostě tomu nevěřím, ale pokud je to pravda, bude se to muset nějak řešit,“ řekla do telefonu majitelka.

Policie trvá na tom, že řidič opravdu nafoukal alkohol. „Při dechové zkoušce policisté naměřili pět desetin promile, řidič souhlasil s odběrem krve,“ konstatovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Dodala, že v nejbližší době policisté odeberou šoférovi řidičský průkaz a o jeho dalším osudu rozhodne příslušný úřad v přestupkovém řízení. „Vzhledem k nízké hladině alkoholu nejde o trestný čin, ale o přestupek,“ dodala mluvčí.

Autobus na silnici uvízl poté, co jeho zadní kola při otáčení najela za krajnici. „Autobus se nejdříve neúspěšně pokoušel dostat zpět na namrzlou silnici traktor, potom i přivolaní hasiči svojí tatrovkou, která už byla úspěšná,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.