Polívka tvrdí, že myšlenku valašského krále a království použil už v roce 1993, tedy o čtyři roky dříve než Harabiš, v jedné scénce televizní Manéže Bolka Polívky, kdy ho pomyslný valašský prezident Radoslav Brzobohatý pasoval na valašského krále.

Pak fiktivního mocnáře a mocnářství rozvíjel a Harabiš na jeho myšlence a popularitě posléze parazitoval. „Každému se při zmínce o valašském králi vybaví Bolek Polívka a ne projekt pana Harabiše,“ konstatoval Polívkům právní zástupce Jindřich Vítek.

Naopak Harabiš sice připustil, že Polívka Valašskému království například svým podpisem do valašského pasu pomohl, ale myšlenka i všechny detaily i služby království, vymyslel on a jeho spolupracovníci. Proto si také značku v roce 1998 nechal zaregistrovat.

Polívka a lidé okolo něj prý až na základě úspěchu jeho Valašského království pochopili, že může jít o ziskový komerční projekt. „Najednou z našeho platidla jurovalšáry byly jejich valšáry, po našem vzoru otevírali valašské konzuláty a tak mohu pokračovat. Ne my, ale oni na naší myšlence parazitovali,“ prohlásil Harabiš.

Soudkyně dala za pravdu Harabišovi. „Faktem je, že popularita pana Polívky projektu Valašského království pomohla, ale za úspěchy je zejména mravenčí práce pana Harabiše. Jinak by ten projekt jen stěží obstál.“

Polívka se líčení nezúčastnil, jeho právní zástupce ale už nyní řekl, že se velmi pravděpodobně odvolá k Vrchnímu soudu.